• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj urokliwe zakątki Skandynawii!

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest aktualnie zaliczany do zdecydowanie najbardziej interesujących części naszego kontynentu. Pomimo tego, że historia położonych na nim państw zazwyczaj nie jest prosta – przecież w niezbyt odległej przeszłości odbyło się tam kilka wojen – to jednak aktualnie jest to w pełni bezpieczny region który może być doskonałą propozycją dla każdego, kto tylko chce wybrać się na faktycznie idealne wczasy.
Bardzo interesującym i jednocześnie nieco niedocenionym krajem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura potrafi być niesamowicie wręcz interesująca, bowiem Serbowie – podobnie jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, przez co nawet w języku którym się posługują usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od wieków ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze ciekawsze miejsce do zwiedzania. Sama tylko jej stolica, Belgrad, ma do zaoferowania sporo świetnych zabytków które bez wątpienia zachwycą każdego miłośnika historii.
Oprócz tego Serbia jest również krajem oferującym niesamowite krajobrazy, dzięki czemu wakacje tu sprawią każdemu z nas jeszcze więcej przyjemności. Jak najbardziej warto zainteresować się nią nieco więcej, gdyż na pewno jest to kraj godny odwiedzenia!

1. Zobacz więcej

2. Kontynuuj

3. Więcej informacji

4. Przejdź do strony

5. Zobacz szczegóły

Categories: Podróże

Comments are closed.