• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj piękno Norwegii
Jeżeli ktoś zamierza wyjechać na wakacje do kraju w którym będzie mógł przede wszystkim podziwiać piękne krajobrazy, to Norwegia na pewno zalicza się w takiej sytuacji do zdecydowanie najatrakcyjniejszych propozycji. Kraj ów powszechnie uważany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, i trudno byłoby nie zgodzić się co do tego, że słowa te rzeczywiście mają w sobie wiele racji.
Norwegia jest państwem o bardzo urokliwym i równocześnie różnorodnym środowisku naturalnym. W południowej jej części znajdziemy zwłaszcza ogromne łańcuchy górskie oraz legendarne fiordy, które zaliczane są do najpiękniejszych na świecie. Północna cześć kraju leży już w strefie polarnej, w związku z czym możemy podziwiać tam krajobraz typowy dla tundry, a w zimie także i zorzę polarną. Dodatkowo jest to bardzo czysty kraj, więc całe środowisko naturalne nie jest w nim narażone na jakiekolwiek zanieczyszczenia – może to być więc rewelacyjna propozycja dla każdego, niezależnie od tego, jak chcemy wykorzystać tu swój czas.
Oczywiście, w Norwegii spotkamy również i całe mnóstwo wspaniałych miast, takich jak zwłaszcza Oslo, jej stolica. Śmiało można w takim razie powiedzieć, że jest to rewelacyjne miejsce na najróżniejsze wakacyjne wyjazdy dla dosłownie każdego z nas!

Categories: Turystyka

Comments are closed.