• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj skarby Bałkanów

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak pod względem turystycznym kraj ten nadal nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – o wiele częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą leży kraj mający do zaoferowania całe mnóstwo ciekawych rzeczy. Jeżeli więc szukamy dla siebie rzeczywiście interesującego miejsca, to zdecydowanie warto trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najistotniejszych miast w tym kraju należy oczywiście znajdujący się w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki znajdował się w Polsce – w związku z tym obecnie znajdziemy w nim całe mnóstwo pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak tak dużym państwem, że dobrze jest zapuścić się trochę dalej na wschód, bowiem także i tam znajdziemy coś ciekawego. Doskonałym przykładem może tu być chociażby Kijów, który obecnie z całą pewnością należy do zdecydowanie najciekawszych europejskich stolic.
Jadąc na Ukrainę będziemy mogli zwiedzić tak dużo interesujących atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Niemniej jednak warto bliżej się nią zainteresować, chociażby dlatego, że w jej zachodnich regionach możemy znaleźć wiele pozostałości po polskiej kulturze, zatem może to być doskonała lekcja historii.

Categories: Turystyka

Comments are closed.